Przesiewowy skaner WNZ NDB PDS

NDB PDS

Fabrycznie nowy

PDS - Prosty skaner do badań przesiewowych osprzętu SN pod kątem obecności wyładowań niezupełnych. Służy również do potwierdzania szkodliwej aktywności podczas punktowej lokalizacji wyładowań niezupełnych w osprzęcie kablowym (mufy i głowice). Niezwykle przydatne narzędzie dla użytkowników, którzy nie są specjalistami w dziedzinie pomiarów wyładowań niezupełnych. Do prac stacyjnych i liniowych.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Film poglądowy o zastosowaniu PDS w elektroenergetyce

Mały i lekki oraz prosty w obsłudze skaner WNZ model NDB PDS posiada czujnik pojemnościowy i indukcyjny UHF i jest montowany na drążku UDI (lub krótkim dwuelementowym drążku dielektrycznym będącym na standardowym wyposażeniu) i pozwala na punktowe potwierdzenie obecności szkodliwych wyładowań niezupełnych wyświetlając wartość zmierzonego sygnału w dB (patrz norma IEC62478). Idealnie nadaje się do szerokiego stosowania przez brygady pogotowia energetycznego lub brygady diagnostyczne wykonujące szybkie przesiewowe badania podczas regularnych przeglądów stacyjnych i liniowych. Wskaźnik słupkowy LED ma osiem stopni, każdy stopień to podbicie sygnału o 6 dB (zakres od 6dB do 54dB). Dodatkowy wskaźnik akustyczny znacząco ułatwia pracę brygadom pomiarowym, gdy wskaźnik LED nie jest widoczny pod kątem. 

Powinien być na wyposażeniu każdej brygady elektroenergetyków, którzy pracując w pobliżu osprzętu średniego napięcia mogą być narażeni na skutki nieprzewidzianego uszkodzenia izolacji osprzętu SN w miejscu pracy (np. uszkodzenie głowicy na stacji, znane są przypadki eksplozji głowicy podczas pracy brygady na obiekcie co miało straszne skutki dla zdrowia i życia personelu).

Główne cechy:

  • ekstremalnie prosty w użyciu

  • do zamontowania na drążku

  • niskogabarytowy, zmieści się w każdym zakamarku instalacji SN

  • wysoka czułość dla sygnałów WNZ, wbudowany czujnik indukcyjny i pojemnościowy UHF

  • wytrzymała obudowa wykonana z tworzywa Delrin® 

  • do 30 h pracy na baterii

Parametry:

- Czułość 100 pC to 25000 pC

- Dwa czujniki UHF indukcyjny i pojemnościowy

- Zakres dynamiki sygnału UHF 0 do 54 dB

- Zakres częstotliwości od 100 MHz do 2 GHz

- Zasilanie bateryjne 30 h 4x paluszkowe baterie AA alkaliczne

Na wyposażeniu dwa drążki dielektryczne dające całkowitą długość 90 cm oraz uniwersalny adapter do drążków IEC. Opcja opcjonalnego adapterka do drążków UDI.

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu