OFIL LUMINAR HD kamera wyładowań koronowych

LUMINAR HD

Fabrycznie nowy

Kamera wyładowań koronowych OFIL LUMINAR HD wysokiej rozdzielczości do rozwiązywania problemów z elektroizolacyjnymi komponentami liniowymi, stacyjnymi oraz innym układami elektroizolacyjnymi.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Szybka lokalizacja rozwijających się uszkodzeń i źródeł zakłóceń (elektromagnetycznych oraz akustycznych) w sieci elektroenergetycznej i w instalacjach przemysłowych to obecnie konieczność (wskaźniki niezawodności dostaw energii).

Kamera pozwala również na szybką identyfikację i lokalizację zabrudzonych komponentów w sieci (osady pyłowe, bryzgi, zabrudzenia odzwierzęce, itp). Posiada licznik zdarzeń co pozwala kwantyfikować skalę problemu w funkcji czasu. 

Elektromagnetyczne zakłócenia szerokopasmowe VHF/UHF pochodzące od wyładowań koronowych w instalacjach elektroenergetycznych SN i WN powodują problemy telekomunikacyjne oraz zakłócają odbiór radiowy i telewizyjny analogowy i cyfrowy. Emisje akustyczne pochodzące od wyładowań koronowych liniowych i stacyjnych to prawdziwa udręka dla operatorów sieci.

Kamera koronowa OFIL LUMINAR HD potrafi punktowo wizualizować wyładowania ulotowe przy świetle dziennym (również w słoneczne dni) bez negatywnego wpływu promieniowania słonecznego. 

Film prezentujący kamerę

LuminarHD jest ręczną kamerą gwarantującą wysoką czułość pomiarową i rozdzielczość zobrazowania. Technologia DayCor® zapewnia unikalne parametry detekcji i pomiaru zjawiska ulotowego, pozwalając na wykonanie zliczeń wyładowań w zaznaczonym obszarze nawet w słoneczne dni.

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu