RIDGID CLAMP nadawcze cęgi indukcyjne do nadajników sygnałowych serii ST RIDGID

RIDGID CLAMP

Fabrycznie nowy

Cęgi indukcyjne RIDGID CLAMP współpracujące z nadajnikami RIDGID ST305, ST510 oraz ST33Q, służące do nadawania indukcyjnego sygnału na trasowany obiekt metaliczny tworzący pętlę.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Numer katalogowy 20973

Cęgi indukcyjne RIDGID CLAMP wyposażone są w zielony wskaźnik LED poprawnego domknięcia.

Masa 0.8 kg

Wymiary:

Długość: 26.67 cm

Szerokość: 14.85 cm

Wysokość: 3.75 cm

Średnica wewnętrzna: 12.07 cm

Długość kabla: 5.02 m

Uwaga! Przed każdym użyciem cęgów indukcyjnych RIDGID CLAMP sprawdź zacisk indukcyjny i usuń wszelkie problemy, aby zmniejszyć poważnych obrażeń na skutek porażenia prądem elektrycznym i innych przyczyn oraz aby zapobiec uszkodzeniu zacisku.

1. Upewnij się, że zacisk indukcyjny jest odłączony i sprawdź przewód i wtyczkę pod kątem uszkodzeń. Jeżeli wtyczka została zmodyfikowana lub przewód jest uszkodzony, nie należy używać zacisku indukcyjnego

2. Usuń olej, tłuszcz lub brud ze wszystkich uchwytów i elementów sterujących urządzenia. Pomaga to zapobiec ześlizgiwaniu się maszyny.

3. Sprawdź zacisk indukcyjny pod kątem wszelkich zepsutych, zużytych, brakujących i nieprawidłowo zamontowanych części maszyny, które moga uniemożliwić bezpieczną i normalną pracę. Upewnij się że uchwyty poruszają się płynnie między pozycjami. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy, nie należy używać cęgów indukcyjnych do czasu naprawy;

4. Sprawdź, czy etykieta ostrzegawcza jest obecna, mocno przymocowana i czytelna. Nie używaj bez etykiety ostrzegawczej.

Konfiguracja i działanie cęgów indukcyjnych RIDGID CLAMP

1. Sprawdź miejsce pracy pod kątem: oświetlenia, łatwopalnych cieczy, pyłów

2. Zacisk indukcyjny nie jest przeciwwybuchowy i może powodować iskrzenie

3. Miejsce pracy musi być jasne, równe i stabilne dla operatora

4. Nie używaj sprzętu stojąc w wodzie

5. Sprawdź linię, aby uzyskać do niej sygnał. Zacisk należy stosować wyłącznie na przewodach izolowanych

6. Podczas korzystania z zacisku przewód docelowy powinien być uziemiony na każdym końcu

7. Zacisk nie jest zaprojektowany do zapewnienia izolacji i ochrony przed wysokim napięciem.

8. Określ właściwy sprzęt do zastosowania. Zacisk indukcyjny jest najczęściej stosowany w:

  • kablach telefonicznych
  • kablach zasilających
  • kablach CATV
  • rurach.

9. Przy wyłączonym nadajniku włóż wtyczkę do gniazda z tyłu nadajnika liniowego. Upewnij się, że wtyczka jest całkowicie włożona. Jeśli używasz z RIDGID SeekTech ST-33Q, upewnij się, że zacisk ma etykietę, aby spełnić wymagania wyjściowe ST-33Q. Etykieta znajduje się po wewnętrznej stronie uchwytu zacisku. Nie dotykaj nadajnika, gdy jesteś podłączony bezpośrednio do uziemienia, aby zmniejszyć ryzyko porażenia prądem.

10. Zaciśnij szczęki wokół przewodnika docelowego, upewniając się, że szczęki są całkowicie zamknięte

11. Włącz nadajnik i wybierz żądaną częstotliwość. Zacisk SeekTech może być używany przy częstotliwościach od 8 kHz do 262 kHz. (Europejskie nadajniki są ograniczone do ~ 93 kHz.)

Cęgi indukcyjne działają najlepiej przy częstotliwościach w zakresie 33 kHz. 8 kHz może być zastosowane na dobrych przewodach, jeśli pożądane jest zmniejszenie upustu.

12. Sprawdź diody LED zacisków. Jeśli obie diody LED nie świecą, zacisk nie przesyła. Upewnij się, że korek jest całkowicie osadzony, a szczęki całkowicie zamknięte.

13. Przesuń odbiornik po ścieżce podejrzewanego przewodnika, aby sprawdzić sygnał. 

14. Po zakończeniu zlokalizuj nadajnik WYŁĄCZONY przed dotknięciem i odłączeniem zacisku lub przewodów, aby zmniejszyć ryzyko porażenia prądem

 

Produkty powiązane