DOBLE CALISTO T1 monitoring urządzeń i aparatów elektroenergetycznych Zobacz większe

DOBLE CALISTO T1 monitoring online transformatorów mocy

CALISTOT1

Fabrycznie nowy

Calisto T1 zawiera funkcjonalność monitora stanu technicznego transformatora ONLINE ALL-IN-ONE. Główny zakres zastosowania to monitoring i zarządzanie eksploatacją transformatorów mocy. W połączeniu z monitorem CALISTO DGA pozwala monitorować wszystkie istotne parametry transformatora w 2 świetnie zabezpieczonych środowiskowo obudowach przy świetnym stosunku możliwości do ceny . 

Więcej szczegółów

Więcej informacji

CALISTO T1 współpracuje z CALISTO DGA i występuje w różnych odmianach. Potrafi monitorować wyładowania niezupełne w paśmie od 50 kHz do 1 GHz (w kadzi oraz w przepustach transformatora)  tangens delta ("prawdziwy" oraz "względny") oraz pojemność przepustów transformatora i dzięki opcjonalnym modułom WEŚCIA/WYJŚCIA (analogowe i cyfrowe) umożliwia gromadzenie i korelowanie innych parametrów fizycznych transformatora z  monitorowanymi parametrami DGA/wnz/tan delta/C.

Zapewnia przejrzysty interfejs użytkownika za pośrednictwem wbudowanego serwera i zarządza dostępem użytkowników, ustawieniami alertów, zarządzaniem alertami i wizualizacją danych - łącząc dane z urządzeń firmy Doble i innych firm. Standardowe protokoły komunikacyjne obejmują Modbus i DNP3 z opcjonalnym IEC 61850, które umożliwiają przesyłanie danych między Calisto T1 a innymi aplikacjami, takimi jak SCADA.

Calisto T1 może być skalowany od pojedynczego elementu do wszechstronnego monitora transformatora obejmującego wyładowania niezupełne (wyładowania niezupełne), przepusty, dane operacyjne, które łączy się z analizą gazów rozpuszczonych (DGA) i monitorami innych firm.

 • Moduł PD Guard - Doble PD-Guard ™ monitoruje wyładowanie niezupełne (PD) przez przepusty fazowe transformatora, przez przepust neutralny i wewnątrz kadzi; zapewnia lokalne alarmy oraz przekazuje dane i powiadomienia przez standardowe kanały interfejsu oraz do sieciowych systemów nadzorczych SCADA. Doble PD-Guard analizuje sygnały wyładowań niezupełnych i zakłóceń elektromagnetycznych w zakresach HF, VHF i niższych zakresach UHF za pomocą wbudowanych narzędzi diagnostycznych.

 • Moduł IDD - Doble IDD ™ monitor izolatorów przepustowych wykrywa pogorszenie stanu przepustów, wykrywa nieprawidłowości w izolacji i generuje przydatne ostrzeżenia. Zapewnia analizę prądu upływu, fazy, pojemności, współczynnika mocy i harmonicznych dla maksymalnie sześciu przepustów indywidualnie. Jeśli dostępne jest napięcie odniesienia z przekładników napięciowych, Doble IDD wykona zarówno pomiar względnego, jak i rzeczywistego współczynnika mocy, aby wykryć problemy w przepustach i przekładnikach napięcia.

 • Moduł IO - Doble iO ™ to rejestrator danych analogowych i cyfrowych, który akceptuje wejścia prądu, napięcia, temperatury oraz z urządzeń zabezpieczających jak również integruje i wyświetla dane z wielu czujników i źródeł, w tym dane obciążenia lub eksploatacyjne, położenia przełącznika zaczepów oraz wejścia z urządzeń innych producentów.

Wszystkie moduły są integrowane w jednej odpornej środowiskowo kompaktowej obudowie. Pozwoliło to znacząco zredukować cenę kompletnego monitoring stanu technicznego transformatora. 

CALISTO T1 może być wyposażone np. tylko w monitoring wyładowań niezupełnych lub tylko w monitoring przepustów. Jest to rozwiązanie elastyczne, wytrzymałe i skalowalne. Obsługuje wszystkie istotne przemysłowe protokoły komunikacyjne.

 • Uproszczona konfiguracja w terenie i zdalna dla  instalacji monitorowania stanu technicznego.

 • Konfigurowalny, wielofunkcyjny monitoring w jednej, małej szczelnej i wytrzymałej środowiskowo obudowie

 • Działa w obrębie Twojej zapory ogniowej i spełnia Twoje przepisy dotyczące cyber  bezpieczeństwa

 • Wizualizuj i nakładaj dane z wielu zasobów za pomocą jednego interfejsu użytkownika

 • Kompleksowe zarządzanie alertami

 • Ustaw trzy poziomy alertów dla każdego kanału danych

 • Poziomy alertów zawierają wartości domyślne i można je konfigurować

 • Wbudowana ścieżka audytu generowania alertów i potwierdzania wyników na potrzeby dochodzenia po zdarzeniu

 • Uproszczona ścieżka aktualizacji

 • Calisto T1 umożliwia modernizację sprzętu w terenie, dzięki czemu możesz zacząć od małego systemu i rozwijać się w sposób skalowalny.

 • Na przykład, zacznij od monitorowania przepustów IDD, a później dodaj monitoring wnz dla kadzi

 • Intuicyjny interfejs użytkownika wspomaga pracę zespołową oraz badanie alertów i problemów z zasobami

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

DOBLE CALISTO T1 monitoring online transformatorów mocy

DOBLE CALISTO T1 monitoring online transformatorów mocy

Calisto T1 zawiera funkcjonalność monitora stanu technicznego transformatora ONLINE ALL-IN-ONE. Główny zakres zastosowania to monitoring i zarządzanie eksploatacją transformatorów mocy. W połączeniu z monitorem CALISTO DGA pozwala monitorować wszystkie istotne parametry transformatora w 2 świetnie zabezpieczonych środowiskowo obudowach przy świetnym stosunku możliwości do ceny . 

Napisz opinię

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu