• Nowy
Impedancja pomiarowa wnz czwórnik PQ1
search
  • Impedancja pomiarowa wnz czwórnik PQ1

Impedancja pomiarowa wnz czwórnik PQ1

Techimp PQ to rodzina czwórników pomiarowych wnz przeznaczonych do pomiarów wnz w terenie i w fabryce. PQ zapewnia zarówno sygnały synchronizacji, jak i wnz. PQ jest podłączony do zewnętrznego kondensatora sprzęgającego (Cc), na przykład odczepu pojemnościowego złącza/tulejki lub czujnika Techimp Direct Coupler nałożonego na testowany kabel.

 

Regulamin zakupów

Sygnał wnz jest filtrowany przez filtr górnoprzepustowy, natomiast sygnał synchronizacji jest filtrowany przez filtr dolnoprzepustowy, który umożliwia stłumienie (odrzucenie) napięcia testowego. IMpedancję pomiarową (czwórnik) PQ można zastosować do testu wnz on/off line; jego czułość WNZ (współczynnik tłumienia) zależy od częstotliwości napięcia sieciowego. Dostępne są cztery rodzaje standardowych urządzeń: PQ rezystancyjne, PQ1, PQ2, PQ3 różnią się między sobą wartością kondensatora sprzęgającego, do którego można je podłączyć; Odbywa się to w celu uzyskania wymaganego stosunku pomiędzy napięciem wejściowym (Vin) i wyjściowym napięciem synchronizacji (Vout synchro).

Schemat impedancji pomiarowej wnz PQ1

SPECYFIKACJA IMPEDANCJI PQ1

Parametry techniczne impedancji pomiarowej wnz czwórnika PQ1

Dostępny jest piąty model czwórnika dla kondensatorów sprzęgających wyposażonych już w impedancję niskiego napięcia.

Specyfikacja PQ1 2

* Wartość przesunięcia fazowego w tym przypadku jest rozumiana jako kąt fazowy wprowadzony przez kwadrupol pomiędzy kanałami wejściowym i wyjściowym.
** Niedostępne. Stosunek podziału nie jest ustalany przez czwórnik. Impedancja niskiego napięcia jest zawarta w kondensatorze sprzęgającym.

Kod produktu ma następującą strukturę: 026-a-b-c-dd. Wartość „b” wskazuje typ PQ zgodnie z powyższą tabelą. Jeśli „b” ma wartość „C”, oznacza to, że PQ zostało dostosowane zgodnie ze specyfikacjami klienta.

PQ1