DOBLE DFA 300 analizator wyładowań niezupełnych (akustyka i VHF/UHF)

DFA300

Fabrycznie nowy

Zaawansowany analizator wyładowań niezupełnych do pomiarów terenowych w elektroenergetyce. Pracuje metodą elektromagnetyczną IEC62478 w dziedzinie czasu i częstotliwości oraz metodą akustyczną z synchronizacją czasową do wykrywania i oceny sygnatur fazowych PRP WNZ. Dla GIS, transformatorów, aparatów SN i WN/NN oraz generalnie stacji energetycznych i linii energetycznych.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Film informacyjny o DOBLE DFA300 patrz również zdjęcia dołączone do produktu w których pokazano szeroki aspekt zastosowania DFA 300 w elektroenergetyce zawodowej i przemysłowej. 

Zaawansowany, lekki i wszechstronny analizator wyładowań niezupełnych (WNZ - akustyka 10kHz -500kHz i radio 50MHz-1000 MHz) do prac stacyjnych i liniowych wyposażony w duży i czytelny kolorowy ekran TFT (640x480 ; 256 kolorów). Duże i wygodne przyciski sterujące pozwalają na długookresową pracę w trudnych warunkach pogodowych (IP64).

Umożliwia wszechstronne badanie aparatów, urządzeń i instalacji elektroenergetycznych pod kątem obecności szkodliwych, a czasami destrukcyjnych, wyładowań niezupełnych. Umożliwia wykrywanie WNZ w paśmie akustycznym oraz paśmie radiowym VHF oraz UHF. Na wyposażeniu standardowym jest moduł synchronizacyjny do synchronizacji z napięciem sieciowym co pozwala na ocenę sygnatur WNZ w funkcji kąta fazowego. Daje to możliwość dyskryminacji pomiędzy różnymi rodzajami WNZ takimi jak:

- wyładowania koronowe w powietrzu (ulot)

- wyładowania we wtrącinach

- wyładowania w pustkach przestrzennych

- wyładowania ślizgowe (powierzchniowe)

- iskrzenie

- ulot w oleju (przy zastosowaniu opcjonalnej sondy zaworowej Drain Valve Sensor)

- i inne szybkie zakłócenia związane z degradacją systemów elektroizolacyjnych

Dzięki opcjonalnym antenom (dookólne i kierunkowe), czujnikom (akustyczne dla GIS oraz transformatorów oraz HFCT oraz TEV) i falowodom dielektrycznym do osłuchiwania obiektów badań (np. głowic kablowych do 72 kV) użytkownik ma możliwość rozwiązywania nawet najbardziej wyzywających zadań diagnostycznych energetyki zawodowej i przemysłowej.

Urządzenie działa z jednej strony jako zaawansowany analizator widmowy do 1 GHz (z możliwością dokonywania porównań widmowych oraz wyboru detektorów pracujących na detekcję szczytową lub uśredniającą), z drugiej strony jako detektor WNZ w dziedzinie czasu, a dodatkowo posiada niezwykle czuły kanał akustyczny, który pozwala np. na wykonywanie badań akustycznych transformatorów mocy (zapisy niektórych norm oraz instrukcji eksploatacji zakładają okresowe przeglądy transformatorów pod kątem obecności WNZ). Wyjście słuchawkowe analizatora pozwala na lokalizację punktową problemu poprzez nasłuch.

Posiada dużą pamięć do zapisu przebiegów i jest bardzo dobrze zabezpieczony pod kątem pracy w deszczu oraz przy bardzo trudnych warunkach środowiskowych.

Oprogramowanie na PC o nazwie DOBLE PDViewer pozwala na analizę, archiwizację i raportowanie wyników pomiarowych.

Dostarczany jest wraz z profesjonalnym przeszkoleniem użytkownika obejmującym nie tylko aspekt obsługowy, ale również aspekt teorii i praktyki pomiarów.

Jak szybko i tanio upewnić się, że kiepskie wyniki badania chromatograficznego oleju (DGA-trójkąt Duval'a) w transformatorze mocy o krytycznym znaczeniu wskazują na obecność szkodliwych wyładowań niezupełnych ? Proponujemy weryfikację za pomocą DFA 300 z sondą UHF DRAIN VALVE SENSOR !

Zadzwoń i umów się na pokaz +48 606 350 906 !

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu