NDB AE-150 triangulacyjny analizator wyładowań niezupełnych

AE-150

Fabrycznie nowy

Akustyczny analizator WNZ do wykrywania i lokalizacji przestrzennej wyładowań niezupełnych w transformatorach.

Niezwykle czuły, i dokładny analizator wyzwalany elektrycznie lub poprzez antenę UHF lub przekładnik RFCT (HFCT).

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Analizator AE 150 produkcji NDB, to najnowocześniejsze rozwiązanie do wykrywania i lokalizacji przestrzennej położenia WNZ w kadziach transformatorów (lub w innych urządzeniach elektrycznych o budowie kadziowej, np dławiki). Nadaje się do zastosowań terenowych i na stacji prób. Na wyposażeniu standardowym ma 4 czujniki akustyczne o częstotliwościach rezonansowych około 150kHz. Czujniki mogą pozostawać w uchwytach "pająka" lub mogą być wypinane i podłączane przewodami koncentrycznymi przedłużającymi. Pomiar wyzwalany jest poprzez przekładnik RFCT lub antenę UHF wprowadzaną nawet pod napięciem poprzez zawór spustowy transformatora. 

Pomiar jest synchronizowany przebiegiem roboczym (online) lub przebiegiem probierczy (offline) transformatora. Synchronizacja jest bezprzewodowa. Połączenie z laptopem jest przewodowe (szybsze) lub bezprzewodowe. 

Dzięki uśrednianiu pomiarowemu (nawet do 1024 krotnie), urządzenie świetnie radzi sobie z odszumianiem przebiegów akustycznych pochodzących od WNZ. Tym odróżnia się od konwencjonalnych urządzeń konkurencyjnych pracujących wyłącznie metodą akustyczną.

Analizator przetwarza pomiary z 4 kanałów akustycznych oraz z kanału UHF lub elektrycznego na wynik przestrzenny i wizualizuje położenie źródła WNZ w kadzi transformatora. Urządzenie świetnie sprawdza się na stacji prób jak i w terenie. Pozwala lepiej zarządzać ryzykiem odstawienie z eksploatacji oraz otwarcia i inspekcji. Wynik chromatografii DGA  (np. podwyższone stężenie wodoru, czy innych gazów kluczowych) stanowi często zbyt mało przekonującą przesłankę do podjęcia tak trudnej i kosztownej w swoich skutkach decyzji.

Dostępne są 2 opcjonalne anteny UHF (zaworowe): sztywna i elastyczna. Elastyczna jest wyposażona w opcję wideoskopu. Przechodzimy z łatwością nawet przez zawory "motylowe".

Profesjonalne oprogramowanie MIRADOR nie tylko wizualizuje położenie WNZ w kadzi, ale również pozwala na generowanie protokołów pomiarowych. 

Zestaw AE-150 został zaprojektowany do wykrywania i lokalizacji wyładowań niezupełnych w transformatorach mocy poprzez korelowanie danych pomiarowych czujników akustycznych oraz sygnału UHF. AE-150 oferuje tryby akwizycji dostosowane do wykrywania, lokalizowania i monitorowania obecności WNZ w transformatorach olejowych mocy. Główna
jednostka AE-150 jest montowana na kadzi transformatora badanego za pomocą silnych magnesów neodymowych, które zapewniają mocne przyleganie czujników akustycznych do ścianek kadziowych. Aktywność WNZ jest mierzona poprzez 4 czujniki akustyczne, oraz poprzez czujnik UHF lub analizator IEC60270 ( poprzez przekładnik wysokiej częstotliwości HFCT, antenę UHF lub innego typu sprzężenie elektryczne). Mierzone sygnały są korelowane z fazą napięcia zasilającego sieci zasilającej poprzez bezprzewodowy moduł AC-Sync lub poprzez wyjście z czujnika sprzęgającego. Zmierzone dane pomiarowe są wysyłane do oprogramowania Mirador Tx, gdzie zaimplementowano wszystkie zaawansowane funkcje lokalizacji oraz monitorowania WNZ. Oprogramowanie pozwala również na łatwą manipulację danymi oraz raportowanie.

Specs 1

specs 2

zestaw AE 150

zd 3

zd4

opcje dostawy AE 150

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu