Identyfikator kabla w wiązce z sygnaturą cyfrową KAA 2.0
Unipolarny, klasyczny, niezawodny i pewny identyfikator kabla w wiązce (z sygnaturą cyfrową) drugiej generacji (KAA2.0 -Kabelausleseanlage 2.0). Do potwierdzenia identyfikacyjnego przed przecięciem kabla. Posiada opcjonalny generator do podawania sygnału pod napięciem nN oraz cewkę odbiorczą Rogowskiego, sztywną lub do metody skrętu żył. Obsługuje dowolny kabel z żyłami metalicznymi.
Regulamin zakupów
KAA2.0 działa klasyczną metodą impulsów unipolarnych, która wymaga przestrzegania rygoru konieczności przeprowadzenia kalibracji przed identyfikacją. Zestaw należy do drugiej generacji identyfikatorów ponieważ oprócz rejestracji sygnału analogowego jak w klasycznych identyfikatorach unipolarnych pierwszej generacji rejestruje również zakodowaną sygnaturę cyfrową, aby zapewnić wyższą pewność decyzyjną. Wyprodukowany przez bardzo innowacyjną firmę niemiecką MS TECHNIK, której produkty są stosowane w sieciach elektroenergetycznych na wszystkich kontynentach.
Zasada działania zestawu identyfikacyjnego MS Technik KAA2.0 do identyfikacji kabla w wiązce polega na podawaniu (galwanicznie lub indukcyjnie) na kabel identyfikowany impulsów prądowych i odbieraniu ich na kablu w miejscu identyfikacji. W przypadku gdy jest to praca pod napięciem, nadajnik wywołuje krótkotrwałe, kontrolowane obciążenie, którego czas trwania jest tak krótki, że nie zauważa tego odbiorca, ani zabezpieczenie, natomiast odbiornik je rejestruje.
Zawsze przed identyfikacją identyfikatorem unipolarnym jest konieczność wykonania tzw. kalibracji, czyli zarejestrowania wartości odbieranego sygnału w miejscu podania impulsów (zazwyczaj na bliskim lub dalekim końcu). Problemem jest to, że nigdy nie wiemy jaka część impulsu prądowego wróci tym samy kablem, a jaka część wróci innymi drogami rozpływu. W miejscu identyfikacji porównuje się wartość amplitudy prądowego sygnału identyfikacyjnego oraz jego polaryzację (dlatego wskazówka w środku skali). Małe gabaryty wszystkich 3 dostępnych nadajników zestawu powodują, że mieszczą się one w szafkach przyłączowych. Nadajnik do pracy pod napięciem jest zabezpieczony zgodnie z obowiązującymi w UE normami przedmiotowymi.
Identyfikator dostarczany jest w wytrzymałej walizce transportowej. Dostępne komponenty zestawu identyfikacyjnego:
- odbiornik identyfikacyjny wskazówkowy S20 z obwodem wykrywania sygnału analogowego oraz zakodowanego sygnału cyfrowego. Pozwala na regulację wzmocnienia sygnału i zapamiętuje nastawę wzmocnienia, aby umożliwić precyzyjne porównanie sygnału kalibracyjnego (pomiar kalibracyjny na bliskim/dalekim końcu kabla przy założeniu cęgi odbiorczej na całym kablu)
- nadajnik identyfikacyjny beznapięciowy S21 zasilany z sieci lub z z wbudowanego akumulatora. Sygnał podawany na wyłączony spod napięcia kabel galwanicznie (przewodami na wyposażeniu), bądź indukcyjnie poprzez opcjonalną elastyczną (nadawczą) cewkę Rogowskiego 50 cm
- opcjonalny nadajnik podnapięciowy nN G100. Nie wymaga wyłączania odbiorcy spod napięcia.
- opcjonalny nadajnik podnapięciowy nN G300. Nie wymaga wyłączania odbiorcy spod napięcia.
- opcjonalna cewka do metody skrętu
- opcjonalna cewka nadawcza 50 cm
- opcjonalne cęgi sztywne z rdzeniem magnetycznym (zamiast standardowo dostarczanej giętkiej cewki odbiorczej S220)
Na zapytanie możemy dostosować długości cewek giętkich do specyficznych potrzeb klienta.
Dane techniczne w załączonej ulotce.