POWERSIDE PQube3r analizator mocy i JEE klasa A

PQube3r

Fabrycznie nowy

PQube3r (pełna klasa A i 4 wyjścia sterujące) rejestruje zakłócenia, zdarzenia oraz parametry energii elektrycznej i środowiskowe dla krytycznych obwodów elektroenergetycznych. PQube3r jest wszechstronny i posiada bogaty zakres akcesoriów dla wymagających potrzeb i automatyzacji energetyki zawodowej i przemysłowej. PQube3r monitoruje do 8 obwodów prądowych (PQube3e obsługuje do 14 obwodów).

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Zadzwoń albo napisz, pomożemy dobrać zestaw odpowiadający Twoim potrzebom w najlepszej cenie (tel: 32 608 59 51 email: zapytania@poltradetech.com)

Na naszym blogu możesz zdobyć dodatkowe informacje odnośnie tego niezwykłego analizatora

PQube3r - kolejna generacja rejestratora zakłóceń i analizatora mocy (klasa 0.2s) z zaawansowaną analizą jakości energii elektrycznej (klasa A, edycja 3) dla krytycznych obwodów elektroenergetycznych wymagających wysokiego stopnia automatyzacji. Posiada 4 wyjścia przekaźnikowe w odróżnieniu od PQube 3.  Zapewnia wsparcie dla automatyki stacyjnej i nadzorowania sieci w systemie SCADA. Obsługuje napięcia AC 750 V rms do ziemi oraz 1300 V międzyfazowo. Wyposażony w kolorowy ekran dotykowy do odczytywania i sterowania lokalnego. Jest przystosowany do plombowania (inteligentny licznik energii cztero kwadrantowy, spełnia normę ANSI C12.20, klasa 0,2 oraz normę IEC 62053-22, klasa 0,2S). 

Dodatkowe 4 kanały pomocnicze (AN1,AN2,AN3 i AN4) pozwalają również na monitoring (napięć i prądów DC) w paśmie od DC do 3 kHz (dzięki modułom rozszerzeń DC ATT1 & ATT2. Te dodatkowe kanały stanowią potężne rozszerzenie możliwości monitorujących systemu PQube 3.

Zabudowa PQube3 w 19 calowym rack

PQube3r umożliwia rozstrzyganie kwestii spornych w zakresie dotrzymywania jakości dostarczanej energii na linii dostawca-odbiorca. Pozwala na zautomatyzowanie oceny parametrów i wskaźników jakości energii zapisanych w normach krajowych i międzynarodowych. Spełnia edycję 3 PN/IEC61000-4-30 co oznacza, że pozwala również na automatyzowanie oceny nie tylko charakterystyk napięciowych ale również charakterystyk prądowych obwodów odbiorczych (Patrz zapisy Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci zakładów energetycznych). 

PQube3r jest systemem modułowym (patrz moduły rozszerzające dla PQube3r oraz cęgi i czujniki wielkości nieelektrycznych). Generuje pliki z danymi o zdarzeniach, trendach oraz raporty zgodności z nomami, rozporządzeniami i wytycznymi (w tym z PN50160) w formacie GIF, tekstowo, CSV/Excel, oraz IEEE 1159-3 PQDIF.

Obsługuje protokoły komunikacji: Modbus/TCP, DNP 3.0, SNMP z pułapkami, FTP, HTTP (bezpieczne FTPS, HTTPS), oraz email. Wszystkie parametry PQube3r w załączonym plikach. Można go zainstalować również w przenośnej walizce transportowej co umożliwia jego wykorzystywanie jako potężnej przenośnej stacji monitorowania parametrów energii elektrycznej (JEE). Pozwala to firmowm doradczym i badawczym na wykonywanie audytów i analiz w zakresie oceny jakości energii elektrycznej. Jeżeli zakład ma problemy z awariami w sieci, to musi zlokalizować przyczynę przeciążania zasobów sieciowych. PQube3r odda tutaj nieocenione usługi.

Film po polsku 1

Film po polsku 2

Film po polsku 3

Wejdź również na mapę udostępnionych analizatorów PQUBE3 i zobacz jakie daje możliwości

Główne obszary zastosowań PQube3r:

Wszędzie tam gdzie trzeba sterować do 4 procesami poprzez wbudowane 4 wyjścia przekaźnikowe !!!

- elektroenergetyka zawodowa i przemysłowa (w tym smart grid oraz odnawialne źródła energii oraz badanie stabilności sieci poprzez analizę synchrofazorową)

- telekomunikacja (monitorowanie stacji bazowych telefonii komórkowej)

- serwerownie 

- medycyna (monitorowanie krytycznej infrastruktury, w szpitalach, klinikach, przychodniach, tj. magnetyczny rezonans jądrowy MRI, tomografy, zasilanie oddziałów intensywnej terapii, serwerownie, itp

- przemysł farmaceutyczny

- przemysł półprzewodników

- przemysł samochodowy

- przemysł papierniczy

- zasilanie instalacji wojskowych

- inteligentne budynki

- inne

PQube3r dysponuje potężną pamięcią wbudowaną 32 GB oraz dodatkową pamięcią (karta SD 16 GB) kopii awaryjnej  (maks obsługuje pamięci SD oraz USB do 128GB) oraz gniazdem USB na podłączenie zewnętrznej pamięci USB do wykonania kopii zapasowej.

PQube3r dysponuje wieloma możliwościami zasilania AC/DC w tym poprzez moduły zasilacza 100 do 240V AC 50 Hz (patrz PM1 & PM2) oraz obsługuje POE poprzez gniazdo komunikacji Ethernet.

Wyprodukowany przez znane w kręgach specjalistów od jakości energii elektrycznej amerykańskie laboratorium badań Power Standards Lab (wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania rodem z doliny krzemowej).

Pomyślany jest w taki sposób, aby obsłużyć wszystkie obecne i nadchodzące potrzeby i wyzwania dla energetyki zawodowej jak i przemysłowej. Obsługuje również wyzwania dla energetyki alternatywnych źródeł energii (fotowoltaika, farmy wiatrowe, biogaz, gaz wysypiskowy, i inne instalacje konsumenckie i prosumenckie). Jest to również idealny analizator mocy/JEE dla kogeneracji i dla niezależnych dostawców energii elektrycznej.

System PQube3r jest bardzo kompaktowy i można go z łatwością zmieścić w małych przestrzeniach coraz bardziej kompaktowych szafek rozdzielnic. Ma również rozwiązywać nadchodzące wyzwania zasilania elektromobilności.

Spełnia rygorystyczne normy oraz wymogi w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej.

PQube3r został zaprojektowany jako wysokiej klasy analizator parametrów sieci elektroenergetycznej, bardzo dokładny (klasa 0.2s) 4-ro kwadrantowy miernik mocy i energii, bardzo szybki rejestrator szybkich stanów nieustalonych (do 4 MHz) oraz miernik parametrów i wskaźników jakości energii elektrycznej w klasie A (edycja 3), w tym obsługuje analizę supraharmonicznych do 150 kHz.

PQube3r obsługuje zazwyczaj jeden napięciowy obwód trójfazowy (maks 5 przewodowy) do napięcia znamionowego 750 V fazowo i 1300 V rms międzyfazowo.

- z opcjonalnym modułem rozszerzającym VAT1 600 obsługuje do dwóch obwodów napięciowych (patrz fotografia z modułem VAT1 - z opcjonalnym modułem DC do 600V lub 1200V  ATT2-1200 V - AC/DC Napięcie DC / Prąd DC obsługuje również obwody DC.

- patrz również na moduł UPS1/UPS2/UPS3 (XB1/XB1D), zasilacz PS1/PS2 oraz czujniki środowiskowe ENV2, antenę z odbiornikiem GPS (GPS-SYNC-MS1-GPS1) i na rozbudowaną ofertę cęg w tym ULRAPRECYZYJNE 0.1% ( C12.20 klasa 0.2 rozliczeniowa, klasa 0.2S IEC 62053-22). 

Dodatkowo PQube3r dysponuje  czterema kanałami analogowymi (pomocniczymi) oraz wyjściem sterującym przekaźnikowym (patrz również opcjonalny moduł rozszerzenia RM8). Z opcjonalnym modułem modułem CTI-5A lub CTI-1A umożliwia obsługę wyjść 5A oraz 1A ze stacyjnych przekładników prądowych. 

Posiadamy bogatą ofertę cęg Rogowskiego oraz cęg z dzielonym rdzeniem (split core) do systemu PQube3r.

PQube3r jest w prosty sposób konfigurowany (programowany) za pomocą narzędzia Configurator.exe:

Konfigurator 4

PQube3r komunikuje się bezproblemowo z nowoczesnymi systemami nadrzędnymi SCADA (posługuje się bezpiecznymi protokołami komunikacji). Po wyposażeniu PQube3r w specjalizowaną antenę z odbiornikiem GPS, PQUbe3r może wyliczać odległości do źródeł zakłóceń w sieci i określać kierunki propagacji zakłóceń (patrz również na synchrofazory).

PQube3r może nie tylko synchronizować się poprzez przystawkę GPS z odbiornikiem, ale również poprzez komunikację z serwerami NPT oraz SNTP !
Zadzwoń i umów się na demonstrację !

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu