Kalibrator procesów FLUKE 754
search
 • Kalibrator procesów FLUKE 754

Kalibrator procesu FLUKE 754

Zaawansowany dokumentujący kalibrator procesów FLUKE 754

 

Regulamin zakupów

Najważniejsze cechy

Pracuj sprytniej. Pracuj szybciej.

Model 754 to rozbudowany wielofunkcyjny kalibrator dokumentujący, umożliwiający pobieranie procedur, list i instrukcji utworzonych za pomocą oprogramowania, a także wysyłanie danych w celu drukowania, archiwizowania oraz analizowania. Kalibrator 754 jest także wyposażony we wbudowany interfejs HART®, który pozwala na realizację niemal wszystkich codziennych zadań wykonywanych do tej pory za pomocą osobnego komunikatora.

 • Pomiary napięcia, mA, rezystancyjnych czujników temperatury (RTD), termopar, częstotliwości, a także rezystancji w celu testowania czujników, nadajników i innych elementów aparatury pomiarowej
 • Źródło lub symulacja napięcia, mA, termopar, rezystancyjnych czujników temperatury (RTD), częstotliwości, rezystancji i ciśnienia w celu kalibracji nadajników
 • Zasilanie nadajników podczas testów za pomocą zasilania pętli i jednoczesnego pomiaru mA
 • Pomiar/źródło ciśnienia przy użyciu jednego z 29 modułów ciśnieniowych Fluke 700Pxx
 • Tworzenie i wykonywanie zautomatyzowanych procedur przed kalibracją i po kalibracji spełniających wymagania programów i regulacji jakościowych Rejestrowanie i dokumentowanie wyników
 • Przechowywanie pobranych procedur oraz wyników kalibracji nawet z całego tygodnia
 • Obsługa wielu funkcji, takich jak automatyczny wybór kroku, niestandardowe jednostki, wartości wprowadzane przez użytkownika podczas testu, testowanie przełączników jedno- i dwupunktowych, funkcja pierwiastka kwadratowego do testowania przepływu, programowalne opóźnienie pomiaru itd.
 • Prosta obsługa
 • Trzyletnia gwarancja
 • Jasny, biały podwójny wyświetlacz, pokazujący jednocześnie wartości zmierzone i źródła
 • Wielojęzyczny interfejs
 • Akumulator Li-Ion zapewniający 10 godzin nieprzerwanej pracy Miernik ciśnienia
 • Obsługa szybko pulsujących nadajników RTD oraz sterowników PLC o długościach impulsu wynoszących zaledwie 1 ms
 • Dołączone oprogramowanie DPC/Track Sample
 • Zgodność z wieloma pakietami oprogramowania do zarządzania zasobami

Funkcje HART
Kalibrator 754 służy do wykonywania niemal wszystkich codziennych zadań realizowanych do tej pory za pomocą osobnego komunikatora. W istocie spełnia funkcje komunikacyjne komunikatora 375 HART

 • Nie wymaga zewnętrznej skrzynki ani innego narzędzia do realizacji codziennych zadań związanych z kalibracją i konserwacją HART
 • Oferuje szybką komunikację HART
 • Obsługuje popularne modele nadajników HART z większą liczbą poleceń nastawionych na konkretne urządzenia niż jakikolwiek inny terenowy kalibrator HART
 • Współpracuje z wieloma urządzeniami głównymi, obsługuje tryby nadawania i konfiguracje wielopunktowe
 • Jest łatwy w aktualizowaniu w związku z dodawaniem nowych urządzeń pomiarowych i publikowaniem nowych wersji interfejsu HART
 • Funkcja określająca typ urządzenia, producenta, model, oznaczenie
 • Zmiana ustawień mapowania czujników przetworników temperatury z dwoma czujnikami
 • Odczyt funkcji HART PV oraz cyfrowych danych wyjściowych inteligentnego przetwornika podczas pomiaru wyjścia analogowego w mA
 • Odczyt i zapis funkcji konfiguracji HART w celu dostosowania w ramach prac w terenie do punktów zakresu PV, tłumienia i innych ustawień konfiguracyjnych najwyższego poziomu
 • Ponowne etykietowanie inteligentnych przetworników poprzez odczyt i zapis w polu oznaczenia interfejsu HART

Obsługa uniwersalnego protokołu HART

Producent Urządzenia do pomiaru ciśnienia Urządzenia do pomiaru temperatury Urządzenia do pomiaru siły Coriolisa
ABB/Kent-Taylor 600T 658T1  
ABB/Hartmann & Braun Contrans P 1,
seria AS 800
   
Endress & Hauser CERABAR S,
CERABAR M,
DELTABAR S
TMT 122 1,TMT 182 1,
TMT 1621
 
Foxboro Eckardt   TI/RTT201  
Foxboro/Invensys I/A Pressure    
Fuji FCX
FCXAZ
FRC  
Honeywell ST3000 STT25T 1,
STT25H1
 
Micro Motion     2000
2000 IS
9701
9712
9739
Moore Products   3441  
Rosemount 1151
2088
3001C
3051, 3051S
3044C
644
3144
3244, 3144P
 
Siemens SITRANS P DS
SITRANS P ES
   
SMAR LD301 TT3011  
Viatran I/A Pressure    
Wika UNITRANS T32H1  
Yokogawa EJA YTA 110, 310
i 320
 
1Funkcja cyfrowej kalibracji czujnika (Sensor Trim) nieobsługiwana

Model 754 obsługuje polecenia zawarte w protokole HART w wersji 5.7. Kalibrator 754 z pamięcią wielkości 2 MB obsługuje znaczną część instrukcji HART:

 • Rozkazy uniwersalne obsługują funkcje implementowane w każdym urządzeniu terenowym, na przykład odczytanie producenta i typu urządzenia, odczytanie zmiennej podstawowej (PV, primary variable) czy odczytanie natężenia wyjściowego i zakresu w procentach.
 • Rozkazy powszechnie stosowane obsługują funkcje implementowane w wielu, ale nie we wszystkich urządzeniach terenowych, na przykład odczyt wielu zmiennych, ustawienie czasu tłumienia czy wykonanie pomiaru pętli.
 • Polecenia charakterystyczne dla konkretnych urządzeń są implementowane w określonych urządzeniach terenowych. Przykładem takiej funkcji jest cyfrowa kalibracja czujnika.

Obsługiwane tryby pracy HART

 • Tryb bezpośredni (Point to Point), najpowszechniej używany, łączy kalibrator 754 z jednym urządzeniem HART w pętlę 4–20 mA.
 • W trybie wielopunktowym (Multi-Drop) można połączyć do magistrali kilka urządzeń HART. Kalibrator 754 wyszukuje je wszystkie, rozpoznaje używane adresy i umożliwia użytkownikowi wybór urządzenia do kalibracji i czynności towarzyszących.
 • W trybie nadawania (Burst) urządzenie HART wysyła pakiety danych bez oczekiwania na zapytanie ze strony jednostki głównej. Za pomocą kalibratora 754 można wyłączyć przetworniki z trybu nadawania podczas badania lub kalibracji, a następnie przywrócić je do tego trybu.

Moduły ciśnieniowe

Obejmuje w zasadzie wszystkie zastosowania związane z ciśnieniem, w tym pomiar nadciśnienia, różnicowy, podwójny (złożony), bezwzględny i podciśnieniowy

 • Wyświetlanie odczytów ciśnienia przy użyciu 10 różnych jednostek, określanych podczas konfiguracji kalibratora
 • Wytrzymałe kształtowane futerały uretanowe chroniące moduły przed niestarannym użytkowaniem i trudnymi warunkami
 • Funkcja kompensacji temperatury wewnętrznej od 0º do 50ºC w celu osiągnięcia najwyższej dokładności
 • Świadectwo kalibracji wydane przez NIST
 • Możliwość lokalnego kalibrowania modułów, co pozwala na kontrolę kosztów

Rodzina 29 opcjonalnych modułów ciśnieniowych umożliwia pomiar i kalibrację ciśnienia. 28 modułów jest dostępnych z podstawową dokładnością sięgającą 0,05%. Zakresy robocze rozpoczynają się od 0–1 cala H2O (0–0,25 kPa), a kończą na 0–10 000 psi (0–70 000 kPa). Dodatkowe informacje na temat modułów ciśnieniowych można znaleźć na poświęconej im stronie.

Zautomatyzowane procedury

Istnieje możliwość szybkiej konfiguracji rozbudowanych, zautomatyzowanych procedur kalibracji przetworników liniowych, przetworników przepływu oraz jedno- i dwupunktowych wyłączników krańcowych. Wystarczy wybrać odpowiednią funkcję pomiaru i/lub źródła i wypełnić szablon procedury. Resztą zajmie się kalibrator z serii 750. Szybko przeprowadzi test, obliczy błędy i wyświetli wyniki końcowe, wyróżniając punkty poza zakresem tolerancji.

Jednostki niestandardowe

Istnieje możliwość przekształcania jednych jednostek na inne, na przykład mV na ºC lub ºF. Kalibratory Fluke z serii 750 mogą współpracować z akcesoriami wyposażonymi w wyjście w mV, np. z sondą temperaturową Fluke 80T-IR, a testy można dokumentować przy użyciu nieobsługiwanych jednostek, takich jak części na milion czy obroty na minutę.

Wartości wprowadzane przez użytkownika

Technicy mają możliwość rejestrowania wyników kalibracji, które wcześniej były mierzone i/lub symulowane przez inne urządzenia, na przykład mierniki panelowe lub instrumenty odczytowe.

Kalibracja wyłączników krańcowych

Istniejące procedury służą do wykonywania szybkich, zautomatyzowanych kalibracji jedno- i dwupunktowych wyłączników krańcowych w zakresie napięcia, natężenia, temperatury oraz ciśnienia.

Kalibracja aparatury do pomiaru przepływu ciśnienia różnicowego

Istniejące procedury używają funkcji pierwiastka kwadratowego do bezpośredniej kalibracji urządzeń przepływowych mierzących różnice ciśnień.

Funkcje dodatkowe
Wielofunkcyjność

Kalibracja temperatury, ciśnienia, napięcia, natężenia, rezystancji i częstotliwości. Dzięki pracy jako miernik i jako źródło można za pomocą jednego wytrzymałego przyrządu wyszukiwać i usuwać awarie, a także dokonywać kalibracji.

Rozbudowany, ale łatwy w użyciu

Czytelny, sterowany za pomocą menu wyświetlacz przeprowadza użytkownika przez każde zadanie. Czas wykonywania zadań mierzy się w minutach, a nie w dniach. Dzięki programowalnym procedurom kalibracji można tworzyć i wykonywać zautomatyzowane procedury przed kalibracją/po kalibracji zapewniające szybkość i spójność kalibracji.

Rejestrowanie i dokumentowanie wyników

Kalibrator Fluke 754 zachowuje wyniki kalibracji zgodnie z normą ISO-9000 lub normami wynikającymi z przepisów, co eliminuje potrzebę noszenia długopisu i notatnika w terenie. Interfejs USB umożliwia przenoszenie wyników do komputera PC, oszczędzając czas, który trzeba by było poświęcić na ich ręczne przepisywanie po powrocie do zakładu.

Urządzenie prawdziwie przenośne

Dzięki małym rozmiarom kalibratora można go przenosić w torbie z narzędziami i używać w ciasnych miejscach. Zestaw litowo-jonowych akumulatorów zapewnia energię wystarczającą na całą zmianę.

Wytrzymałość i niezawodność

Dzięki solidnej konstrukcji urządzenia Fluke gwarantują niezrównaną dokładność i niezawodność w trudnych warunkach. Kształtowany futerał uretanowy pozwala na używanie urządzenia w warunkach przemysłowych.

Jasny, biały wyświetlacz

Łatwe odczytywanie wyników w każdych warunkach oświetleniowych. Trzy dostępne ustawienia podświetlenia.

Klawisze szybkiego dostępu

Szybki dostęp do zaawansowanych funkcji, na przykład list zadań, zautomatyzowanych procedur, skalowania, min./maks., ustawiania kroków i przebiegów piłowych czy przeglądania pamięci.

Trzy tryby robocze

Tryby pomiar, źródło, bądź równocześnie pomiar i źródło pozwalają technikom wyszukiwać oraz usuwać awarie, a także dokonywać kalibracji i konserwacji aparatury pomiarowej za pomocą tylko jednego urządzenia.

Wielojęzyczny interfejs

Instrukcje są wyświetlane w następujących językach: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i włoski.

Wbudowany kalkulator algebraiczny

Za pomocą czterech funkcji oraz pierwiastka kwadratowego jest możliwe przechowywanie, wywoływanie i wykonywanie obliczeń potrzebnych do konfiguracji aparatury pomiarowej lub analizy danych w terenie. Można ich używać do ustawiania obliczonej wartości dla funkcji źródła. Nie ma potrzeby noszenia długopisu i kartki ani osobnego kalkulatora.

Programowalne opóźnienie pomiaru

Opóźnienie zawarte w zautomatyzowanych procedurach jest przydatne przy kalibracji wolno reagujących przyrządów.

Kalibrator procesu FLUKE 754

Pliki do pobrania