INFORMACJE

Producenci

Nowe produkty

Lokalizator infrastruktury podziemnej Beha Amprobe UAT-620

Lokalizator infrastruktury podziemnej Beha Amprobe UAT-620

Lokalizacja infrastruktury podziemnej z Beha-Amprobe UAT-620

Firma Beha-Amprobe w bieżącym roku wprowadziła do oferty serię nowych lokalizatorów infrastruktury podziemnej Beha-Amprobe UAT-600. Nową serię wyróżnia przede wszystkim wysoka kategoria bezpieczeństwa CAT IV 600V, która pozwala na przeprowadzenie bezpiecznych lokalizacji w sieciach kablowych niskiego napięcia. Inżynierowie, projektując urządzenie postawili również na wysoką dokładność pomiarową, która pozwala na precyzyjny pomiar infrastruktury podziemnej do głębokości 6m. Wysoka jakość materiałów oraz wykonania zapewnia wysoki stopień szczelności IP54, jak i wytrzymałość na upadki z wysokości do 1m.

Zestaw lokalizatora BEHA AMPROBE UAT-620 

W skład zestawu służącego do detekcji infrastruktury podziemnej i lokalizacji uszkodzeń powłok niemetalicznych wchodzą następujące elementy:

  •          UAT-600-RE – Odbiornik – Wytrzymały odbiornik został wyposażony w monochromatyczny wyświetlacz, tak aby zapewnić jego najwyższą czytelność nawet w kiepskich warunkach świetlnych. Wykorzystanie samego odbiornika w trybie pasywnym, co oznacza wykorzystanie częstotliwości sieciowej 50Hz, pozwala na lokalizację zasilonych linii kablowych. Tryb radiowy RF da możliwość lokalizacji niezasilonych linii kablowych, jak i innej metalowej infrastrukturze pogrążonej w ziemi do głębokości 30m.

 Odbiornik BEHA AMPROBE UAT-620

 

          UAT-600-TE – Nadajnik pozwala na zastosowanie metod aktywnych, do których należą:

o   Metoda indukcyjna, gdzie transmiter wykorzystuje wbudowaną antenę do indukcji sygnału w pogrążonej infrastrukturze.

o   Bezpośrednie podłączenie w złączu kablowych – to najdokładniejsza metoda przy lokalizacji konkretnego odcinka kablowego.

o   Wykorzystanie cęgi nadawczej, która może być wykorzystana na kablach oraz innych metalowych obiektach pogrążonych w ziemi.

 Nadajnik BEHA AMPROBE UAT-620

 

  

 

  •          SC-600-EUR - Cęga nadawcza – szerokie rozwarcie cęgi pozwala założyć ją na kable o dużych przekrojach, czy też na inną infrastrukturę podziemną tak jak rury. Cęga nadawcza pozwala na dokładną lokalizację wybranej części pogrążonej w ziemi infrastruktury poprzez wykorzystanie dwóch częstotliwości 8kHz oraz 33kHz. Cęga nadawcza wchodzi tylko i wyłącznie w skład zestawu UAT-620.

Cęga nadawcza AMPROBE BEHA UAT-620

 

  •          TL-UAT-600 – Sondy do bezpośredniego połączenia transmitera z pogrążoną infrastukutrą.

Wszystkie z wyżej wymienionych przyrządów pakowane są w wytrzymałą torbę na kółkach, która dodatkowo zapewni wytrzymałość podczas transportu, wyładunku i rozładunku lokalizatora.

Dodatkowym akcesorium, którego celem wykorzystania jest lokalizacja uszkodzeń powłok niemetalicznych kabli jest ramka: AF-600-EUR A-Frame.

 Ramka lokalizacji punktowej uszkodzeń powłok zestawu AMPROBE BEHA UAT-620