INFORMACJE

Producenci

Problemy z energią elektryczną?

Problemy z energią elektryczną?

Czy Ty rownież masz problemy z energią elektryczną? Często nawet o tym nie wiemy, a te problemy, mogą Cię bardzo dużo kosztować. Jak sprawdzić jakość anszej energii?

Na początku musimy sprawdzuć czy w naszym domy, zakładzie pracy, warsztacie występuje

Problemy z energią elektryczną

Jeżeli w Twoim domu często dochodzi do:

  • awarii sprzętu elektrycznego;
  • resetowania samoczynnego urządzeń;
  • wybijania bezpieczników;
  • wyzwalania wyłączników;
  • mocnego rozgrzewania tranformatorów lub silników;
  • uruchamiania zasilaczy bezprzerwowych tzw. UPS

może to świadczyć o problemach z instalacją elektryczną.

Takie problemy mogą być poważne i bardzo kosztowne. Mogą doprowadzić do awarii sprzętu elektronicznego, utraty bardzo ważnych i cennych danych, mogą powodować nadmierny pobór prądu.

Przyczyny źle działającej instalacji elektrycznej:

  • Zapad napięcia ((ang. Voltage dip, voltage sag) - jest to nagłe zmniejszenie napięciazasilającego do wartości w przedziale od 90% do 1 %napięcia deklarowanego , po którym, w krótkim czasie, następuje wzrost napięcia do poprzedniej wartości. Umownie czas trwania zapadu napięciawynosi od 10 ms do 1 minuty.): dprowadza do uszkodzeń komputerów, urządzenia sterowane elektronicznie, regulowane napędy elektryczne, silniki synchroniczne, silniki asynchroniczne, lampy wyładowcze;
  • zakłócenia harmoniczne: (zmiana w cyklach częstotliwośći prądu) ich skutkiem jest przegrzewanie się przewodów naturalnych, transformatorów, bezpieczników, wyłączników automatycznych ;
  • Migotanie: (cykliczne przysiady napiecia) - są powodem migotania światła, co jest szkodliwe bezpośrednio dla Ciebie;
  • Asymetria napięcia: ((ang. voltage unbalance)– stan, w którym wartości napięć fazowych nie są sobie równe lub gdy kąty między kolejnymi fazami nie są sobie równe. W odniesieniu do układów trójfazowych asymetrię napięcia definiuje się jako stan, w którym wartości skuteczne trzech napięć fazowych nie są jednakowe lub kąty przesunięć między nimi różnią się od 120°) - powoduje głównie przegrzewanie się silników i akumulatorów;

Jeżeli wyżej opisane problemy występują tylko u Ciebie w mieszkaniu, nie możesz liczyć na pomoc ze strony dostawcy energii elektrycznej. Nie jesteś jednak w sytuacji bez wyjścia. Możesz szybko uporać się z problemem sam, bez ponoszenia już dalszych kosztów na naprawę zepsutego sprzętu, czy płacenia coraz wyższych  rachunków za energię elektryczną.

Jak pozbyć się problemu?

Każda instalcjka wymaga właścicwej obsługi i cyklicznej kontroli. W domach mieszkalnych czasookres dokładnych oględzin instalacji wynosi ok 5 lat. Podczas takich właśnie oględzin mozesz szybko zidentyfikować błąd w instalacji, naprawić go i zabezpieczyć, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Dzięki odpowiednim narzędziom, kontrola Twojej instalacji przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Jako platynowy dystrybutor firmy Fluke oferujemy intuicyjne i bezpieczne narzędzia ułątwiające rozwiązywanie problemów z instalacją elektryczną.

Koniec z awariami, migotaniem światła i dużymi rachunkami za prąd.

Dzięki oferowanej przez nas aparaturze pomiarowej Twoje problemy skończą się na zawsze. I co najważniejsze - cena tych urządzeń rwnież Cię zaskoczy. Zadzwoń już dziś: +48 32 608 59 51  i dowiedz się jakie mamy promocje specjalnie dla Ciebie.
Otrzymasz nie tylko sprzęt, ale rónież szkolenie, które ułatwi Ci rozpoczęcie pracy.

Dzięki nam rozwiążesz wszystkie problemy z zasilaniem w Twoim mieszkaniu, domu, firmie. I zaoszczędzić naprawdę spokro pieniędzy.