INFORMACJE

Producenci

Detektor wycieków gazu Fluke Ti450 SF6

Detektor wycieków gazu Fluke Ti450 SF6

Urządzenia używane w podstacjach, takie jak rozłączniki obwodów i transformatory, służą do przełączania i transformowania wysokich napięć i prądów o dużym natężeniu. Przełączanie wysokich napięć stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz produkcji, ponieważ prowadzi do powstawania łukowych wyładowań zwarciowych Sześciofluorek siarki (SF6) w postaci gazowej jest używany w tych urządzeniach w celu izolacji. Dzięki właściwościom jonizacyjnym ten cieplarniany gaz o właściwościach gaszących to jedna z najbardziej efektywnych alternatyw dla innych izolatorów, takich jak olej czy powietrze. Jednak ze względu na właściwości cieplarniane należy upewnić się, że wycieki tego gazu są skutecznie wykrywane i usuwane.

Dlatego podczas codziennych obchodów kontrolnych używaj w firmie wykrywacza wycieków gazu. Wykrywanie miejsca wycieku podczas przeprowadzania kontroli bez użycia kamery termowizyjnej z funkcją wykrywania gazu SF6 jest o wiele trudniejsze. Niestety najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wyłączenie urządzenia i wymiana lub naprawa wszystkich połączeń lub miejsc, w których potencjalnie może występować wyciek, w celu zapewnienia zgodności z obowiązują- cymi przepisami. Urządzenie Ti450 SF6 pozwala uniknąć kosztownych i często zbędnych napraw wyposażenia.

Wykrywacz wycieków gazu Ti450 SF6 firmy Fluke łączy  kamerę termowizyjną z wykrywaczem wycieków gazu SF6, wskazując na ekranie dokładną lokalizację wycieków SF6, bez konieczności wyłączania urządzeń.

Kamera termowizyjna najwyższej jakości i detektor gazu - dwie tak istotne funkcje - teraz w jednym urządzeniu.

Niezawodna konstrukcja.

Detektor Fluke Ti450 SF6 wykorzystuje technologię najwyższej jakości kamery pistoletowej Fluke i umożliwia łatwe przełączenie między trybem podczerwieni i trybem detekcji gazu. Dzięki temu można w prosty sposób zmieniać tryby w terenie.

Dwa niezbędne przyrządy w jednej niezwykłej kamerze termowizyjnej.
Nowy detektor wycieków gazu Ti450 SF6 wyznacza nowe standardy wydajności.

Uchwyt pistoletowy pozwala na wygodę w użytkowaniu, a dzięki dosłownie jednemu przyciskowi, mozemy przeprowadzić diagostykę nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Dzięki Fluke connect wszelkie niezbędne analizy mogą być przeprowadzone w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie.  

Twoja firma nie musi już stawać przed trudnym dylematem, gdy koniczne jest prowadzenie inspekcji i monitorowanie wycieków gazu SF6. Nie potrzebujesz już ogromnych kosztów aby zakupić lub wynająć odpowiedni sprzeęt. Detektor Fluke Ti450 jest idealnym rozwiązaniem.

Detektor wycieków gazu Fluke Ti450 SF6

Najważniejsze cechy kamery z detektorem wycieków gazu Ti450 SF6:

 • Znajdowanie miejsca wycieku gazu SF6 bez konieczności wyłączania sprzętu
 • Przycisk szybkiego włączania/wyłączania umożliwia błyskawiczne przełączanie między trybem detekcji gazu i trybem podczerwieni
 • Rozdzielczość 320 x 240 pikseli w trybie detekcji gazu i w trybie podczerwieni; tryb SuperResolution zwiększa rozdzielczość do 640 x 480 pikseli (tylko w trybie podczerwieni)
 • Rejestrowanie ostrych obrazów zarówno w trybie podczerwieni, jak i w trybie detekcji gazu przy użyciu funkcji automatycznego ustawiania ostrości LaserSharp® - wystarczy nacisnąć jeden przycisk
 • Bezprzewodowa łączność między kamerą i systemem Fluke Connect® ułatwia szybkie podejmowanie decyzji. Członkowie zespołu widzą te same dane i mogą współpracować ze sobą przy wykrywaniu problemów. Dostępna jest także możliwość zatwierdzania prac przed opuszczeniem miejsca, w którym przeprowadzana jest inspekcja.
 • System notatek fotograficznych IR PhotoNotes™ umożliwia rejestrowanie obrazów cyfrowych przedstawiających szczegóły dotyczące sprzętu, np. numery seryjne i warunki otoczenia; istnieje też możliwość rejestrowanie dodatkowych informacji za pomocą funkcji notatek głosowych oraz zapisania ich wraz z obrazem
 • Dzięki opcjonalnym obiektywom inteligentnym, które nie wymagają kalibracji, gdy przekłada się je między zgodnymi kamerami, można zobaczyć dodatkowe szczegóły
 • Optymalizowanie obrazów, przeprowadzanie analiz, szybkie tworzenie dostosowanych do potrzeb raportów oraz eksportowanie obrazów w wybranym formacie przy użyciu oprogramowania komputerowego SmartView® wchodzącego w skład zestawu
 • Rejestrowanie wyraźnych i szczegółowych obrazów w podczerwieni, które są ostre w całym polu widzenia, za pomocą funkcji regulacji ostrości MultiSharp™ Focus
 • Dzięki lekkiej obudowie o niewielkich wymiarach przyrząd łatwo mieści się w skrzynce z narzędziami

Przyrząd ten jest dostępny w przystępnej cenie, dzięki czemu można prowadzić inspekcje w podczerwieni oraz wykrywać gaz w dowolnym momencie oraz miejscu bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów wynajmu ani zatrudniania zewnętrznych wykonawców. 

Co jeszcze zyskasz dzięki urządzeniu Fluke Ti450 SF6?

 • Szybkie i wczesne wykrywanie wycieków gazu
 • Planowanie konserwacji w dogodnym momencie i unikanie niezaplanowanych przestojów
 • Ograniczenie potencjalnych uszkodzeń urządzeń oraz kosztów związanych z wyciekami
 • Sprawdzanie wycieków gazu z bezpiecznej odległości bez konieczności wyłączania urządzeń 
 • Lokalizowanie wycieków w urządzeniach zainstalowanych na dużej wysokości 
 • Zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami i uniknięcie kar finansowych


Detekrot wycieków gazu Fluke Ti450 SF6 to szybsza realizacja procedur i zwiększenie zakresu wykrywania, zanim wycieki spowodują poważne szkody.

Dwa przyrządy w jednym. Wyjątkowa cena.

Zadzwoń i zapytaj dzisiaj o najlepszą cenę na rynku !

+48 32 608 59 51                    +48 600 338 688