NDB DOC-3 tester transformatorów rozdzielczych SN

DOC-3

Fabrycznie nowy

NDB-DOC-3™ służy do szybkiego wykrycia zwarć lub przerw w transformatorach rozdzielczych SN 5kVA to 3MVA. Pozwala w szybki sposób sprawdzić uzwojenie pierwotne (strona górna) na obecność zwarć i przerw w transformatorze oraz stronę dolną na obecność zwarć (nie trzeba odłączać obciążenia po stronie dolnej co znacząco przyspiesza pracę brygad pogotowia energetycznego).

Więcej szczegółów

3 150,00 zł netto

Więcej informacji

Zobacz film 1

Zobacz film 2

Szybkie i proste podłączanie testera przez brygadę pogotowia energetycznego bez odłączania strony dolnej (trzeba tylko mieć od linii odłączoną stronę górną czyli pierwotną SN) w celu upewnienia się, że transformator nadaje się do ponownego podania napięcia. Poprawia bezpieczeństwo brygad, przyspiesza pracę wpływając na poprawienie wskaźników niezawodności dostaw energii.

Przed ponowny podaniem napięcia brygada pogotowia energetycznego musi upewnić, że wyłączenie nie było spowodowane uszkodzeniem (przerwą lub zwarciem) w transformatorze SN. Pomiar odbywa się błyskawicznie tylko po odłączonej stronie pierwotnej (odłącznik musi być otwarty), strona dolna może być podłączona do odbiorów.

Operator wprowadza tylko z tabliczki znamionowej transformatora: moc znamionową (5kVA do 3MVA), napięcie strony górnej, układ pracy strony górnej (trójkąt, gwiazda, jednofazowy).

Zakres temperatury pracy to -20°C do 50°C. Zasilanie to 4 baterie paluszkowe AA. Wskazanie dźwiękowe i optyczne (3 przejrzyste wskaźniki: zwarcie, przerwa i OK). Do 8 h pracy na bateriach. Auto wyłączenie po 15min.

Podłączenie DOC-3 do transformatora

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu