INTERENG P4i - system lokalizacji uszkodzeń kablowych w sieciach nN 1000 Joul

P4i

Nowy

Do prób napięciowych oraz lokalizacji wstępnej i punktowej uszkodzeń kablowych w sieciach nN. Dla energetyki zawodowej i przemysłowej oraz dla zakładów wykonawstwa sieci elektrycznych. Jest to silny (1000 J), przenośny generator udarowy z wbudowanym reflektometrem z filtrem odbicia od łuku ART i próbą napięciową. System bada również izolację oraz pozwala na badanie powłok niemetalicznych. 

Więcej szczegółów

Więcej informacji

P4i to łatwy w obsłudze, bezpieczny, ergonomiczny, zintegrowany system do prób napięciowych i lokalizacji uszkodzeń kabli (próba do 6kV DC oraz udar do 4 kV 1000J). Występuje również w wersji P4e (bez reflektometru i bez ARTi) oraz w wersji P4a (bez reflektometru ale z ARTi). Jest łatwym w użyciu lokalizatorem do rozwiązywania problemów, lokalizacji wstępnej i punktowej uszkodzeń w rozbudowanych sieciach kablowych niskiego napięcia, oświetlenia drogowego oraz teletechnicznych. Sterowanie komputerowe pozwala na wykrywanie oraz precyzyjną lokalizację różnorodnych uszkodzeń nawet przez niedoświadczonego użytkownika. P4i wyświetla jednocześnie reflektogramy oraz wyniki i parametry prób oraz komunikaty na dużym ekranie kolorowym TFT LCD. System rejestruje w pamięci próby napięciowe z pomiarem i rejestracją prądu upływu. Wbudowany reflektometr współpracuje z układem wysokiego napięcia. 

Metoda odbicia od łuku (ARTi) pozwala zlokalizować uszkodzenia nisko i wysoko rezystancyjne z niezwykłą precyzją co oszczędza cenny czas. Wysoka częstotliwość udarów co 3 s udar do 1000 J pozwala sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. Wielowymiarowy system bezpieczeństwa PROSAFE 3D zapewnia maksymalne bezpieczeństwo eksploatacyjne dla urządzenia
pomiarowego jak i dla operatora. Opcjonalny geofon Kamphone (lokalizacja akustyczna) oraz sonda spadków napięć Locator S (lokalizacja punktowa uszkodzeń powłok) to świetne uzupełnienie dla P4i. Jako ekonomiczna alternatywa dostępna jest wersja P4e bez zintegrowanego reflektometru i bez metody ARTi.

Szczególny nacisk postawiono na kwestie bezpieczeństwa obsługowego oraz zabezpieczenie urządzenia. P4i został wyposażony w wielowymiarowy system zapewnienia bezpieczeństwa:

System zabudowany standardowo PROSAFE 3D

1D zintegrowany wyłącznik awaryjny & stacyjka blokady z kluczykiem
2D technologia pewnego i nadzorowanego rozładowania obiektu i urządzenia
3D nadzór stanu uziemienia (FU/EP; kontrola napięcia dotykowego oraz rezystancji pomiędzy uziemieniem ochronnym i roboczym)

System rozszerzonego bezpieczeństwa PROSAFE 5D (opcja)

4D transformator separujący

5D dodatkowy układ monitorowania remanencji napięciowej

Specyfikacja techniczna P4i

System rejestruje prąd upływu podczas próby napięciowej. Świetnie zabezpieczony na wypadek złego uziemienia w terenie. Lekki i ergonomiczny. Rozwiązuje problemy typowo rozwiązywane tylko przez drogie i zaawansowane samochody pomiarowe.

Dostępne opcje:

- trójfazowy reflektometr

- silne dopalanie 1A

- wózek transportowy na kołach gumowych

- geofon Kamphone

- sonda spadków napięć Locator S do punktowej lokalizacji uszkodzeń kablowych powłok niemetalicznych 

- zestawy podłączeniowe: 25m lub 50m (WN+nN)

- wersja generatora udarów P4e (4kV 1000 J) bez wbudowanego reflektometru Inscope i bez techniki odbicia od łuku ARTi

- wersja generatora udarów P4a (4kV, 1000 J) bez wbudowanego reflektometru Inscope z wbudowanym filtrem odbicia od łuku ARTi (współpracuje z zewnętrznym reflektometrem obsługującym ARTi)

Zadzwoń i umów się na demonstrację: 606 350 906

 

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu