INTERENG P12i - zintegrowany system do prób napięciowych i lokalizacji uszkodzeń kablowych w sieciach nN i SN 12 kV 1000 J

P12i

Nowy

Do prób nap. oraz lokalizacji wstępnej i punktowej uszkodzeń kablowych w sieciach nN i SN.  Jest to silny (1000J; jest też opcja 2000J), przenośny generator udarowy z wbudowanym reflektometrem z filtrem odbicia od łuku ART i próbą napięciową. Występuje również w uproszczonej wersji P12a (bez reflektometru ale z ARTi) oraz P12e (bez reflektometru i bez ARTi). 

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Optymalne rozwiązanie dla utrzymania sieci niskiego napięcia (nN) jak i średniego napięcia (SN; 6kV, 12 kV).

P12i to łatwy w obsłudze, bezpieczny, ergonomiczny, zintegrowany (przenośny i przewoźny) system do prób napięciowych i lokalizacji uszkodzeń w sieciach kablowych nN i SN (próba do 18 kV DC oraz udar do 12 kV 1000J - zakresy udarowe: 3/6/12 kV). Jest to świetna alternatywa dla drogich w zakupie i eksploatacji samochodów pomiarowych. Jest na tyle lekki, że łatwo używać do jego transportu małych samochodów transportowych klasy mini van (dostarczamy do niego opcjonalne, lekkie, aluminiowe, składane szyny wjazdowe do samochodu). Można sterować nim z samochodu mini van i używać do podłączenia opcjonalnego bębna z kablem pomiarowym przedłużającym (np. 25 m lub 50 m lub innym na zapytanie).

Jest łatwym w użyciu lokalizatorem do rozwiązywania problemów, lokalizacji wstępnej i punktowej uszkodzeń w rozbudowanych sieciach kablowych niskiego napięcia i średniego napięcia do 12 KV, oświetlenia drogowego oraz teletechnicznych. Sterowanie komputerowe pozwala na wykrywanie oraz precyzyjną lokalizację różnorodnych uszkodzeń nawet przez niedoświadczonego użytkownika. P124i wyświetla jednocześnie reflektogramy oraz wyniki i parametry prób oraz komunikaty na dużym ekranie kolorowym TFT LCD. System rejestruje w pamięci próby napięciowe z pomiarem i rejestracją prądu upływu. Wbudowany reflektometr współpracuje z układem wysokiego napięcia. Posiada wbudowany pomiar rezystancji izolacji.

Metoda odbicia od łuku (ARTi) pozwala zlokalizować uszkodzenia nisko i wysoko rezystancyjne z niezwykłą precyzją co oszczędza cenny czas. Wysoka częstotliwość udarów co 3 s udar do 1000 J pozwala sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. Wielowymiarowy system bezpieczeństwa PROSAFE 3D zapewnia maksymalne bezpieczeństwo eksploatacyjne dla urządzenia
pomiarowego jak i dla operatora. Opcjonalny geofon Kamphone (lokalizacja akustyczna) oraz sonda spadków napięć Locator S (lokalizacja punktowa uszkodzeń powłok) to świetne uzupełnienie dla P12i. 

Szczególny nacisk postawiono na kwestie bezpieczeństwa obsługowego oraz zabezpieczenie urządzenia. P12i został wyposażony w wielowymiarowy system zapewnienia bezpieczeństwa:

System zabudowany standardowo PROSAFE 3D

1D zintegrowany wyłącznik awaryjny & stacyjka blokady z kluczykiem
2D technologia pewnego i nadzorowanego rozładowania obiektu i urządzenia
3D nadzór stanu uziemienia (FU/EP; kontrola napięcia dotykowego oraz rezystancji pomiędzy uziemieniem ochronnym i roboczym)

System rozszerzonego bezpieczeństwa PROSAFE 5D (opcja)

4D transformator separujący
5D dodatkowy układ monitorowania remanencji napięciowej

Podstawowe parametry:

Napięcie probiercze DC: 0 do 18kV
Zakres pomiaru reflektometrycznego: 90km
Impuls sondujący: maks. 170V

Szerokość impulsu sondującego: 50ns do 10μs
Rozdzielczość: 0,2m
Impedancja wyjściowa: 25 do 1600Ω
Podłączenie reflektometru do kabla: 1-fazowe poprzez kabel WN lub 3 fazowe poprzez kabel pomiarowy nN

Dostępne tryby pomiarowe reflektometryczne:

- Prosty odbiciowy 1-fazowy (przez kabel WN)  i 3-fazowy (przez kabel nN) reflektometryczny (TDR)

- ARTi: 3/6/12kV (odbicie od łuku)

- SCC: 12kV (fala wędrowna prądowa)

- DVC: 18kV (fala wędrowna napięciowa)

Dopalanie: 500 mA; opcjonalnie dostępne: 1,5A @ 12kV

Dostępne zakresy udarowe: 3/6/12 kV 1000J (przy maks. napięciu zakresu)

Opcja: 2000 J (12kV)

Szybkość ładowania: 2000 J @ 3s do 10s; oraz pojedynczy udar

Próba powłoki DC: 0 do 12 kV; wypełnienie 1:3, 1:6, 3:1, 6:1

Wielowymiarowy system zabezpieczenia PROSAFE 3D lub 5D system

Wymiary: 430 x 516 x 875mm

Stopień ochrony: IP54

Masa: 85 kg

Zasilanie: 230V; 50Hz

Temperatura pracy: -10°C to +55°C

Oprogramowanie w polskiej wersji językowej (zarówno dla firmware jak i oprogramowania do transmisji i archiwizacji PC).

Występuje również w uproszczonej wersji INTERENG P12a (bez reflektometru, ale z ARTi; trzeba wtedy zastosować zewnętrzny reflektometr z metodą odbicia od łuku ARTi) oraz INTERENG P124e (bez reflektometru i bez ARTi). 

Zadzwoń i dowiedz się więcej.

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu