INTERENG Inscope 140 - zaawansowany kablowy reflektometr 3 fazowy

INSCOPE 140

Nowy

Zaawansowany i dokładny trójfazowy reflektometr kablowy do lokalizacji wstępnej uszkodzeń i anomalii w złożonych metalicznych sieciach kablowych. Współpracuje ze sprzętem wysokonapięciowym jak generator udarowy (metoda odbicia od łuku ARTi) oraz z generatorami napięcia stałego (metoda fali wędrownej). Posiada kolorowy ekran dotykowy i jest wyposażony w szereg funkcji analitycznych.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Wielką zaletą tego nowoczesnego reflektometru (zwanego też echometrem kablowym, radarem kablowym i lokalizatorem impulsowym) jest wygodny, czytelny, duży, kolorowy ekran dotykowy LCD. Podłączenie trójfazowe poprawia możliwości analizy (można jednocześnie podglądać wszystkie 3 fazy i dokonywać porównania refklektogramów, jak również dokonywać operacji odejmowania poszczególnych reflektogramów od reflektogramów bieżących i tych zapisanych w pamięci.

Wyświetla do 7 krzywych na jednym ekranie, co daje niezwykłą wygodę podczas trudnych analiz reflektometrycznych ! Dostępne jest oprogramowanie firmware w polskiej wersji językowej. Oprogramowanie do transferu archiwizacji pod windows na PC jest także w polskiej wersji językowej. Zasilany jest z sieci i z wbudowanego akumulatora. 

INTERENG INSCOPE 140 wyświetlacz

INSCOPE 140 współpracuje z aparaturą wysokonapięciową wykorzystywaną do lokalizacji uszkodzeń kablowych w sieciach elektroenergetycznych takich jak:

- generatory udarowe (metoda odbicia od łuku ARTi oraz udarowa metoda fali wędrownej)

- generatory probiercze napięcia stałego DC (często zwane kenetronami)

- dopalarki DC w trybie podglądu procesu dopalania

Główne parametry:  

Podłączenie: bezpośrednie (jedno lub trójfazowe) oraz połączenie poprzez filtr odbicia od łuku ARTi (ARM) czy też inny układ odsprzęgania sygnału pomiarowego w trybie pomiaru falą wędrowną lub podczas dopalania.

Metody pomiarowe 

Metoda porównawcza: (L-L,L-N);

Metoda wykrywania zmian przemijających impedancji falowej IFS (Intermittent Fault Scanning) - świetnie radzi sobie z uszkodzeniami typu zawilgocenia kabla

Metoda odbicia od łuku ARTi (Arc Reflection Technology)

Metoda fali wędrownej prądowo-udarowej

Metoda fali wędrownej napięciowej

Pozostałe parametry:

Zakres pomiarowy: do 95 km (w trybie specjalnym nawet do 250 km)

Maksymalna amplituda impulsu: 170V

Szerokość impulsu: 50 ns do 10 µs

Prędkość propagacji v/2: 10 do 149,9 m/μs

Rozdzielczość pomiarowa: 0,2m

Dopasowanie impedancja falowej w zakresie: 25 do 1600Ω

Ekran dotykowy: 10,4”; 1200 cd/m²

Złącze USB

Napięcie zasilania: 90 do 264 V; 50 Hz/60 Hz 10-24V

Stopień ochrony: IP56

Temperatura pracy: -10°C do +55°C

Masa: 4,7 kg z akumulatorem

Wymiary: 346 x 295 x 148 mm

INSCOPE 140 Dostarczany jest w wytrzymałej obudowie walizkowej, ale może być dostarczony również w zabudowie dostosowanej do instalacji w samochodzie pomiarowym. Można za jego pomocą dokonać rozbudowy starego samochodu pomiarowego o nowoczesny, zaawansowany reflektometr kablowy. Razem z reflektometrem dostarczany jest kable do podłączenia bezpośredniego 3 fazowego, kabel do transmisji danych pomiarowych USB oraz instrukcja obsługi po polsku.

W cenie zawarto profesjonalne szkolenie obsługowe.

Produkty powiązane

Pobierz opis produktu